Psychoterapia LGBT

W naszej poradni wszyscy są mile widziani, bez względu na orientację seksualną i identyfikację płciową. Prowadzimy psychoterapię z uwzględnieniem Twoich indywidualnych potrzeb, pracując z konkretnymi trudnościami i biorąc pod uwagę Twoje doświadczenia. Jesteśmy świadomi, że osoby lgbtq+ konfrontują się z wykluczeniem, które może być bardzo obciążające dla psychiki i uwzględniamy to podczas sesji terapeutycznych z pacjentem lub pacjentką. W psychoterapii lgbt dbamy o stworzenie niezagrażającej przestrzeni, w której możesz przyjrzeć się swoim emocjom, doświadczeniom, poglądom i relacjom z ludźmi.

Specyfika psychoterapii dla osób lgbt

Osoby nieheteronormatywne i niecisnormatywne doświadczają różnego rodzaju zaburzeń i trudności, z którymi pracujemy podczas psychoterapii. Jednocześnie brak akceptacji osób lgbtq+ przez społeczeństwo nie tylko może pogłębiać te problemy, ale sprawia też, że mierzą się one z cierpieniem wynikającym z dyskryminacji. Rozumiemy specyfikę problemów osób lgbtq+ i wspieramy je w procesie szukania sposobów radzenia sobie z nimi. Pomagamy w akceptacji siebie i swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Wspieramy pacjentów i pacjentki w procesie coming outu i przygotowujemy do tego wydarzenia. Oferujemy również psychoterapię dla par, która jest inkluzywna i dostosowana do potrzeb par lgbtq+. Wspólnie postaramy się poznać szerszy kontekst Waszych trudności, aby poznać źródło problemów i sposoby radzenia sobie z nimi.

Bezpieczna przestrzeń

Na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym psychoterapeuta zbiera szczegółowy wywiad, rozmawia z Tobą o tym, z jakim problemem chcesz pracować podczas kolejnych wizyt i jakie cele osiągnąć z pomocą terapeuty. Rozumiemy, że pierwsza wizyta może przysparzać Ci dużo stresu. Dlatego dbamy o bezpieczną i przyjazną atmosferę, która ułatwi Ci otworzyć się, omówić Twój problem i znaleźć rozwiązanie. Jesteśmy jedną z niewielu poradni w Krakowie oferujących psychoterapię dla osób lgbtq+ i przywiązujemy ogromną wagę, by stworzyć bezpieczną przestrzeń do korzystania z pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy na stronę https://centrum-przestworza.pl/